Šių metų vasario 7 dieną Vilniuje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ įvyko viešųjų pirkimų konferencija ir perkančiųjų organizacijų apdovanojimai, kurios labiausiai skaitmenizavo viešųjų pirkimų procesus. Dėl šio titulo varžėsi daugiau nei 70 organizacijų,  apdovanojimai buvo išdalinti centrinės valdžios, savivaldybių, valstybės ir savivaldybių įmonių, sveikatos sektoriaus ir kitų įstaigų kategorijose.

Renginį su sveikinimo kalba atidarė Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka, kuri atkreipė dėmesį į tai, kad daug kalbame apie blogus pavyzdžius viešuosiuose pirkimuose, tačiau teigiamos pastangos ir pasiekimai lieka nepastebėti. Anot jos, šie apdovanojimai galėtų prisidėti prie naujovių ir modernumo viešajame sektoriuje skatinimo.

TOP3 labiausiai skaitmenizuotos perkančiosios organizacijos kiekvienoje kategorijoje buvo nustatytos pagal išmanios viešųjų pirkimų platformos „Ecocost“ sudarytą metodiką. Ji sudaryta atsižvelgiant į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Viešųjų pirkimų tarnybos pateiktas gaires ir rekomendacijas. Iš viso perkančiųjų organizacijų vertinime buvo naudota 80 rodiklių, kurie atspindi poreikių identifikavimo, pirkimų planavimo, pirkimų vykdymo ir sutarties įgyvendinimo procesų skaitmenizavimą ir šių procesų rezultatus.

„Šie apdovanojimai yra pirmieji, kuriais įvertintos Lietuvos perkančiųjų organizacijų pastangos suskaitmeninti viešųjų pirkimų procesus. O tai svarbu didinant tokių pirkimų skaidrumą, užtikrinant tinkamą jų vykdymą ir siekiant efektyviai valdyti vidinius procesus organizacijose“, – sakė „Ecocost“ direktorius Karolis Šerpytis.

Kiekvienoje kategorijoje buvo išrinktos 3 perkančiosios organizacijos, kurios surinko daugiausia balų. Tarp visų perkančiųjų organizacijų aukščiausią balą – 5,49 – gavo „Lietuvos geležinkeliai“. Nugalėtojams apdovanojimus įteikė Jovita Petkuvienė, Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas.

Vieta CENTRINĖS VALDŽIOS INSTITUCIJOS Balas
1 Lietuvos automobilių kelių direkcija 4,97
2 CPO LT 3,88
3 Lietuvos statistikos departamentas 3,58
Vieta VIETOS SAVIVALDOS ORGANIZACIJOS Balas
1 Šiaulių miesto savivaldybės administracija 3,64
2 Biržų rajono savivaldybės administracija 2,54
3 Vilkaviškio rajono savivaldybė 2,38
Vieta VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ ĮMONĖS Balas
1 Lietuvos geležinkeliai 5,49
2 Elektrėnų komunalinis ūkis 3,08
3 UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra 2,79
Vieta SVEIKATOS ĮSTAIGOS Balas
1 Kauno klinikinė ligoninė 4,81
2 Palangos reabilitacijos ligoninė 4,32
3 Respublikinė Šiaulių ligoninė 3,78
Vieta ŠVIETIMO, KULTŪROS, SOCIALINĖS AR KITOS ĮSTAIGOS Balas
1 Lietuvos sveikatos mokslų universitetas 3,51
2 Klaipėdos valstybinė kolegija 2,35
3 Prūdiškių socialinės globos namai 1,71

Pilną nuotraukų galeriją rasite mūsų Facebook paskyroje.